V sobotu 18.září se zúčastnilo atletické družstvo juniorů Sokola Opava Evropského poháru juniorských družstev v polské Bydgoszczi. Po postupu z C-skupiny v roce 2007 a po vítězství v B-skupině v roce 2008 měli opavští junioři možnost se utkat s nejlepšími evropskými atletickými juniorskými družstvy Evropy v A-skupině a v tvrdé konkurenci byli vidět:

7. AC Sirmijum (SRB)                        32

Čtvrté místo družstva mezi evropskou elitou devatenáctiletých atletů je největším historickým úspěchem opavských atletů v soutěži družstev. Z 22 opavských atletů byl v bilanci jednotlivců nejlepším výkonem osobní i oddílový rekord oštěpaře Lukáše Marka 67,06 metru, kterým se svěřenec trenéra Heima umístil na prvním místě. Zvítězili i hostující posily na 110 metrů překážek Petr Peňáz časem 14,53 sekund a na 3000 metrů překážek Petr Kaminský časem 9:22,47 minut. Druhý ve výšce byl  Martin Heindl skokem 208 cm a v disku Marek Bárta výkonem 54,12 metru. Na třetím místě byl v dálce a v trojskoku Lukáš Kunc, svěřenec trenéra Kummera a v tyči byl rovněž na  třetím místě teprve sedmnáctiletý Ondřej Honka.