Vážená sestro, vážený bratře

Tělocvičná jednota Sokol Opava
Vás zve na valnou hromadu ,
která se koná dne 24. 2. 2020 v 17.00 hodin v klubovně na atletickém stadionu.

Program valné hromady

1.    Zahájení a schválení programu
2.    Volba pracovního předsednictva
3.    Volba mandátové a návrhové komise, zapisovatele a ověřovatele zápisu
4.    Kontrola usnesení z VH v roce 2019
5.    Zhodnocení práce výboru T.J.
6.    Zpráva o činnosti oddílů v T.J. za rok 2019, plán práce na  r. 2020
7.    Zpráva o hospodaření v roce 2019 a návrh rozpočtu na r. 2020
8.    Zpráva revizní komise
9.    Rozprava
10.  Zpráva mandátové komise
11.  Návrh a schválení usnesení
12.  Závěr

V sobotu 4. ledna a v neděli 5.ledna zahájili atleti opavského Sokola halovou sezónu Župními přebory v městské hale na Tyršově stadionu. Stovka atletů nejen z Opavy, ale i z Ostravy, Vyškova, Bohumína, Olomouce, Valašského Meziříčí či z Kopřivnice, zde aktivně zakončila vánoční prázdniny. V sobotu byl na programu skok o tyči a koule, Nejkvalitnější byl žákovský výkon čtrnáctiletého Jana Krčka ze Sokola Opavy v tyči, když na úvod sezóny se výkonem 406cm hodně přiblížil opavskému žákovskému rekordu Jana Kudličky 420cm. Pokusy na další výšce 421cm byly nadějné a vítěz tyčkařského závodu devatenáctiletý Sebastián Hajzler z Vyškova na této výšce uspěl. Při vyhlášení žákovské kategorie je Honza uprostřed. Na snímku vpravo druhý v žákovské kategorii Kryštof Vintera skočil 316cm a třetí třináctiletý opavský Jakub Vajda, který skočil 301cm, je na snímku vlevo. V ženských kategoriích se prosadily domácí závodnice Tereza Janíková výkonem 331cm a žákyně Amálie Šteyerová osobním rekordem 286cm V kouli na sebe upozornili kvalitními výkony domácí vrhači čtrnáctiletý žák Martin Grulich, který čtyřkilovou koulí vrhl 15.27m, a patnáctiletý dorostenec Ondřej Vláčil, který pětikilovou koulí vrhl 16.38m . Běžci trenéra Tesaře a skokani trenéra Kummera zahájili v sobotu sezónu v ostravské hale také skvělými výkony. Ondřej Lampa vyhrál 500m časem 1:07,00min a běh na 1000m vyhrál Vít Palzer časem 2:32.68min. Čerstvý český žákovský rekordman v dálce Pavel Halátek zkoušel trojskok a vítězný výkon 13,74m je nadějný pro úspěchy i v této disciplíně. V trojskoku žen byla druhá čerstvá posila z Dukly Praha Petra Harasimová výkonem 11,86m a třetí mezi dorostenkami v trojskoku byla Kateřina Valíková výkonem 11,51m.
V nedělním pokračování Župního přeboru byla nejkvalitnější výška. Muže vyhrál olomoucký Ondřej Tesař zdařeným pokusem na výšce 190cm a ženy vyhrála domácí svěřenkyně trenéra Baroně osmnáctiletá Nela Stratilová osobním rekordem 172cm. Překážkový sprint na 60m vyhrál domácí Jakub Holek časem 9,21s a mezi žákyněmi kralovala tyčkařka Amálie Šteyerová časem 9,78s. Hladký sprint na 60m mužů vyhrál vícebojař z Valmezu Jiří Kadla časem 7,31s v rozběhu a 7,32s ve finále. V dorostu dominoval domácí David Kavecký v čase 7,53s. V žákovské kategorii byl nejrychlejší Tobiáš Janetzký ze Slezanu Opava časem 7,66s a u dívek Iveta Černíková ze Sokola Opava časem 8,30s.
Vyvrcholením opavské halové atletické sezóny na Tyršově stadionu bude tradiční 48.ročník Slezské laťky o víkendu 25. a 26.ledna s podobným dvoudenním programem, Rekord stále drží Jan Kudlička v tyči a budou také všechny doplňkové disciplíny kromě výšky i koule, sprinty a dálka v neděli.

V neděli 8.12.2019 proběhl Vánoční trojboj přípravek pro děti od 3 do 11 let v městské atletické hale na Tyršově stadionu za účasti 71 talentovaných atletů z Opavy a z Krnova s podporou rodičů, sponzorů a funkcionářů Sokola Opava. Děkujeme za podporu sponzorům akce firmám Selník a AV Market. Ceny předávala mistryně světa do 17 let na 400m Barbora Malíková.

Výsledky a foto vítězek nejmladší kategorie s Barborou Malíkovou:

Ve středu 2.řijna se účastnili mladí atleti Sokola Opava tradiční atletické akce bohumínských atletů na školním hřišti na ulici Čs.armády za podpory z Nadace Tesco. Po Atletickém cirkusu na Dolním náměstí je to další akce s podporou nadace Vy rozhodujete, my pomáháme. Tesco podpořilo atletické aktivity žactva i přípravky a tyto akce určitě pomohou vytáhnout děti od počítačů či mobilů na sportoviště. Pořadatelé ukázali, že i na školním hřišti lze udělat atraktivní atletickou akci na závěr atletické sezóny. Na programu od 15 hodin byly sprinterské tratě a skok o tyči. Kromě mladých atletů z Opavy či z Bohumína se závodů účastnili i kvalitní atleti z Vítkovic, Hranic a Kopřivnice. Věkový rozsah kategorií byl od 7 let po kategorii dospělých. Doprava 31 atletů, 4 trenérů, skokanských tyčí a rodičů 7-letých dětí z Opavy proběhla autobusem. Počasí bylo zamračené s deštěm na konci akce, to ale neovlivnilo bojovnost při atletických disciplínách. Sprinty na 60m z atletů Sokola Opava vyhráli v kategorii starších žáků Vítězslav Tampa časem 7,81s. Stejnou trať mladších žáků vyhrál Jakub Vajda časem 8,14s. Mezi mladšími žákyněmi kralovala Monika Bučková časem 9,36s. V hlavní soutěži žen zvítězila šestnáctiletá talentovaná opavská sprinterka Marie Klapuchová časem 8,28s. Druhá místa na 60m vybojovala pro Sokol Opava v kategorii přípravka Tereza Kremerová časem 9,35s a v kategorii minipřípravka devítiletý Matyáš Tkáč časem 10,36s. Nejvíc účastníků měla soutěž o tyči, kde skákaly dohromady všechny kategorie a atleti Sokola Opava zde byli hodně úspěšní. Vyhrál Jakub Holek výkonem 382cm, druhý byl čtrnáctiletý Jan Krček výkonem 367cm a třetí byl osmnáctiletý Adam Šubík stejným výkonem. Z Opavy byla také nejmladší účastnice tyčkařského maratónu teprve desetiletá Michaela Lesáková, která osobním rekordem 192cm obsadila páté místo mezi ženami. Soutěž tyčkařů končila v dešti a díky dopravě autobusem to všichni přežili ve zdraví.