V sobotu 15.2. a v neděli 16.2. hostila ostravská atletická hala 719 nejlepších atletů ve věku 16-19 let na Mistrovství ČR dorostu a juniorů. Opavu zde výborně reprezentovali atleti Sokola Opava a čtyři medaile při absenci Barbory Malíkové je výborná bilance. Zlato v osobním rekordu dovezl šestnáctiletý trojskokan Pavel Halátek za skok 14,17m posledním pokusem. Trenér Luboš Kummer byl spokojen i s šestým místem Davida Kaveckého. Vynikající výkon v juniorské kategorii předvedly svěřenkyně trenéra Škrabala sestry Adéla a Tereza Hluchá. Běžely společně dvě náročné vytrvalecké tratě 1500m a 3000m ve dvou dnech. Adéla vyhrála 1500m časem 4:36,45min. Tereza byla třetí na 3000m časem 10:04,27min. Kromě toho byla Adéla čtvrtá na 3000m a Tereza pátá na 1500m. Jediné stříbro vybojovala v tyči juniorek osmnáctiletá Tereza Janíková za zdařený první pokus na výšce 366cm. Bramborové medaile, nebo jinak řečeno čtvrtá místa, přivezli do Opavy koulaři. V kategorii dorostu byl čtvrtý šestnáctiletý talent Martin Vajda vrhem dlouhým 14,06m a v kategorii juniorů byl čtvrtý Tomáš Grulich za výkon 15,36m. V běhu na 1500m byl šestý dorostenec Denis Václavík časem 4:09,54min. Junioři uspěli rovněž příští víkend v ostravské hale na halovém Mistrovství ČR dospělých mezi českou elitou ze střediskových klubů. Deváté místo vybojovala Adéla Hluchá a Tereza Janíková. Nejlepší byla Barbora Lampová v běhu na 3000m šestým místem v osobním rekordu 10:14,42minut.

V městské sportovní hale na Tyršově stadionu uspořádali atleti Sokola Opava v sobotu a v neděli 48.ročník Slezské laťky ve skoku o tyči a ve výšce. Letos se díky absenci nemocných favoritů prosadila mladá generace talentů v kategorii žactva. Tyč vyhrál domácí Jakub Holek, který je každoročně oporou družstva mužů. Stejným výkonem 408cm skončil druhý čtrnáctiletý Jan Krček jen horšími pokusy na nejvyšší výšce. Měl to jako dobrou přípravu před únorovými boji na halovém Mistrovství ČR v Praze nejen v tyči, ale má i ambice ve víceboji. Za nimi skončili další tyčkaři Sokola Opava Adam Šubík a Otakar Záruba. V soutěži žen vyhrála domácí žákyně Amálie Šteyerová osobním rekordem 288cm před vítkovickou Pannovou a Neduchalovou z Čejkovic. Ve výšce žen překonala rekord Korčové z roku 1991 poslká výškařka Paulina Wal výkonem 177cm a ve výšce mužů překonal rekord Šalamouna z roku 1995 plzeňský výškař Jan Štefela výkonem 212cm. Druhá výškařka byla domácí juniorka Nela Stratilová zdařeným pokusem na 166cm.

V sobotu 18.1. a v neděli 19.1. proběhlo v ostravské atletické hale otevřené Mistrovství Moravy vícebojařů v kategorii žactva, dorostu, juniorstva i dospělých za účasti 178 atletů nejen z Moravy, ale i z Čech či Slovenska. Mužské kategorie soutěžily v sedmiboji a ženské kategorie absolvovaly pětiboj. Úspěšná bilance atletů Sokola Opava představovala jednu zlatou a jednu bronzovou medaili. V kategorii žáků vyhrál Mistrovství Moravy Jan Krček o více než 200 bodů před Hanzelkou z Kopřivnice. Nejlepší disciplíny měl skok o tyči, kde vyhrál výkonem 400cm, a skok vysoký v osobním rekordu 159cm. V kategorii mužů byl třetí Jakub Holek se ziskem 4359 bodů těsně před dalším opavským vícebojařem Otakarem Zárubou, který dosáhl zisku 4339 bodů. Sedmý na Mistrovství Moravy v kategorii dorostu byl Vítězslav Tampa a osmnáctá mezi žákyněmi skončila Aneta Beitelová.

V sobotu 4. ledna a v neděli 5.ledna zahájili atleti opavského Sokola halovou sezónu Župními přebory v městské hale na Tyršově stadionu. Stovka atletů nejen z Opavy, ale i z Ostravy, Vyškova, Bohumína, Olomouce, Valašského Meziříčí či z Kopřivnice, zde aktivně zakončila vánoční prázdniny. V sobotu byl na programu skok o tyči a koule, Nejkvalitnější byl žákovský výkon čtrnáctiletého Jana Krčka ze Sokola Opavy v tyči, když na úvod sezóny se výkonem 406cm hodně přiblížil opavskému žákovskému rekordu Jana Kudličky 420cm. Pokusy na další výšce 421cm byly nadějné a vítěz tyčkařského závodu devatenáctiletý Sebastián Hajzler z Vyškova na této výšce uspěl. Při vyhlášení žákovské kategorie je Honza uprostřed. Na snímku vpravo druhý v žákovské kategorii Kryštof Vintera skočil 316cm a třetí třináctiletý opavský Jakub Vajda, který skočil 301cm, je na snímku vlevo. V ženských kategoriích se prosadily domácí závodnice Tereza Janíková výkonem 331cm a žákyně Amálie Šteyerová osobním rekordem 286cm V kouli na sebe upozornili kvalitními výkony domácí vrhači čtrnáctiletý žák Martin Grulich, který čtyřkilovou koulí vrhl 15.27m, a patnáctiletý dorostenec Ondřej Vláčil, který pětikilovou koulí vrhl 16.38m . Běžci trenéra Tesaře a skokani trenéra Kummera zahájili v sobotu sezónu v ostravské hale také skvělými výkony. Ondřej Lampa vyhrál 500m časem 1:07,00min a běh na 1000m vyhrál Vít Palzer časem 2:32.68min. Čerstvý český žákovský rekordman v dálce Pavel Halátek zkoušel trojskok a vítězný výkon 13,74m je nadějný pro úspěchy i v této disciplíně. V trojskoku žen byla druhá čerstvá posila z Dukly Praha Petra Harasimová výkonem 11,86m a třetí mezi dorostenkami v trojskoku byla Kateřina Valíková výkonem 11,51m.
V nedělním pokračování Župního přeboru byla nejkvalitnější výška. Muže vyhrál olomoucký Ondřej Tesař zdařeným pokusem na výšce 190cm a ženy vyhrála domácí svěřenkyně trenéra Baroně osmnáctiletá Nela Stratilová osobním rekordem 172cm. Překážkový sprint na 60m vyhrál domácí Jakub Holek časem 9,21s a mezi žákyněmi kralovala tyčkařka Amálie Šteyerová časem 9,78s. Hladký sprint na 60m mužů vyhrál vícebojař z Valmezu Jiří Kadla časem 7,31s v rozběhu a 7,32s ve finále. V dorostu dominoval domácí David Kavecký v čase 7,53s. V žákovské kategorii byl nejrychlejší Tobiáš Janetzký ze Slezanu Opava časem 7,66s a u dívek Iveta Černíková ze Sokola Opava časem 8,30s.
Vyvrcholením opavské halové atletické sezóny na Tyršově stadionu bude tradiční 48.ročník Slezské laťky o víkendu 25. a 26.ledna s podobným dvoudenním programem, Rekord stále drží Jan Kudlička v tyči a budou také všechny doplňkové disciplíny kromě výšky i koule, sprinty a dálka v neděli.