V sobotu 29. 1. 2022 se koná již 49. ročník Slezské laťky. Závodu se zúčastní nejen atleti T. J. Sokol Opava, ale i z jiných oddílů. Budeme se těšit i na účast mladých nadějných tyčkařů z Moravskoslezského či jiného kraje.

O víkendu ve dnech 15. – 16. 1. se konal přebor MS kraje od starších žáků po dospělé a opavští atleti se blýskli skvělými úspěchy a přivezli do Opavy 23 medailí. V kategorii žáků skončil na 2. místě v běhu na 800m Jonáš Vincker a žákyně Barbora Kvášová doběhla první v běhu na 1500m (5:16,05). Ve skokanských disciplínách přivezli medaile Jan Neudorfler ve skoku dalekém, jehož výkon 5,26 m stačil na 2. místo, Lukáš Kratochvíl ve skoku o tyči (2,10m) a ve stejné disciplíně vybojovala bronz Veronika Mertensová (2,80). V kategorii juniorů doběhl na 3. místě na 60m Vítězslav Tampa. Mistrem MS kraje se stali svěřenci Jany Gellnerové v běhu na 800m a to junior Marek Klapuch (1:57,98) a juniorka Marie Klapuchová (2:15,75), dále také Barbora Lampová na 1500m (4:46,60) a Kateřina Valíková na 60m př. (9,43). V běhu na 800 m v kategorii mužů obsadil 2. místo Ondřej Lampa (1:54,67) a třetí místo Filip Kaštovský (1:56,39). Vicemistři na 3000 m Ondřej Vajda (9:16,89), na 1500m v kategorii mužů Petr Pospíšil (5:16,43) a pod vedením Jana Škrabala junior Aleš Včelka (4:37,52) a Štěpán Kavan na 3000 m doběhl v kategorii juniorů třetí (9:12,82). V technických disciplínách se naši atleti umístili na stupních vítězů. V tyči v kategorii dorostenců vyhrál Jan Krček, který si skočil osobní rekord 4,60 m. Jeho trenér Jakub Holek se umístil v kategorii mužů na 2. místě (4,30). Svěřenec Luboše Kummera Pavel Halátek obsadil ve skoku dalekém druhé místo výkonem 7,12 m a na 200 m s časem 22,05 sekund první místo. Opavští vrhači junioři získali první místo – Ondřej Vláčil (15,17), svěřenec Jiřího Grulicha a 2. místo – Martin Vajda (15,02), jehož trénuje Vladimír Hanák. V kategorii mužů máme opět dvě medaile – druhý skončil Martin Vajda (12,78), který zkusil vyšší kategorii a třetí vícebojař Otakar Záruba (12,25).

První závod pro sprintery, dálkaře a výškaře se uskutečnil v hale Tyršova stadionu dne 9. 1. 2022 za účasti 245 závodníků napříč všemi kategoriemi. Závod probíhal po skupinách za dodržování přísných epidemiologických podmínek. Jednotlivé skupiny se střídaly v disciplínách 60m př., 60m, výšce a dálce. V kategorii mladších žáků na sebe nejvíce upozornil ve skoku dalekém Jan Neudorfler, který tuto disciplínu vyhrál výkonem 5,41 m. Ve stejné disciplíně se předvedl osobákem 6,32 m junior Matěj Bek. Ve druhém skokanském sektoru – výšce se blýsknul skvělým výkonem opavský dorostenec Adam Gross výkonem 1,60 m. V běhu na 60 m předvedl v kategorii žáků skvělý výkon nadějný Štěpán Bednář, který tuto disciplínu vyhrál s časem 7,56 s.

První závod v roce 2022 se konal již 2. 1. za účasti opavských a bohumínských tyčkařů. Vstup do nového závodního roku započali svěřenci Jakuba Holka s novými osobními rekordy a to svědčí o tom, že zimní příprava byla velmi kvalitní. V kategorii dívek zvítězila mladší žákyně Michaela Lesáková výkonem 2,86 m a v kategorii mužů dorostenec Jan Krček, který skočil 4,36 m.

ZŠ Opava, Šrámkova 4, p.o. ve spolupráci s T. J. Sokol Opava vás zvou na výzvu ŠVIHADLOVÝ KRÁL pro Sokolské župy.

Aktuální výzva: VÁNOČNÍ ŠVIHADLOVÝ KRÁL

Zúčastnit se mohou všichni členové Sokola, přátelé, kamarádi, žáci všech škol, učitelé, cvičitelé…

Úkolem je v daném období naskákat co nejvíce přeskoků přes švihadlo a zapsat je do formuláře k aktuální výzvě (dostupný na stránkách www.skola-opava.cz/svihadlovy-kral) a vyberte župu, kterou chcete podpořit (reprezentovat).

Výsledky budou vždy vyvěšeny na webových stránkách po skončení výzvy.

Zapojené župy budou oceněny e-diplomy.

SPORTU ZDAR!

Organizátor si vyhrazuje právo na změny a úpravy v podmínkách.

FORMULÁŘ NA VLOŽENÍ VÝKONU: VÁNOČNÍ ŠVIHADLOVÝ KRÁL