Vrcholem mládežnických soutěží družstev bylo atletické Mistrovství juniorských družstev na Tyršově stadionu v sobotu 3.října za účasti 391 atletů. Nejlepších osm družstev juniorů i juniorek se utkalo o přebornické medaile. Tradice opavských úspěchů v této kategorii zůstala zachována díky bronzovým medailím juniorek Sokola Opava. Osmkrát od roku 2004 vyhráli tuto soutěž junioři Sokola Opava a v posledních letech je lepší družstvo juniorek díky většímu počtu talentů pro atletiku v Sokole Opava mezi děvčaty. Vedoucí družstva Jana Gellnerová měla určitě radost. Kvalitu družstva ukazuje i to, že v individuálních disciplínách bodovalo jen 13 děvčat oproti prvnímu Brnu a druhému Kolínu, kteří měli přes 20 bodujících děvčat. Nejvíc bodovala čtvrtkařka Barbora Malíková, která získala pro družstvo 29 bodů, druhá v bodování byla její tréninková kolegyně Marie Klapuchová s 18 body. Další oporou byla běžkyně Adéla Hluchá s 16 body, její sestra Tereza se 14 body a vrhačka Beáta Sedláčková taky se 14 body. Družstvo juniorů skončilo na pátém místě o 35 bodů za Hvězdou Pardubice, která letos posílila o dva opavské odchovance vrhače Grulicha a Chodila. Oba loni ještě závodili za Sokol Opava pod vedením trenéra Vedry a jejich zisk byl teď 42 bodů. Tyto body by zdvihly juniory Sokola Opava na boj o bronzové medaile s pražskou Duklou. Mezi juniory jasně dominovala Univerzita Brno s celomoravským výběrem a také Škoda Plzeň, za kterou výrazně s 16 body bojoval opavský výškař Jan Štefela.  Z opavských juniorů nejvíc bodoval sprinter Tadeáš Formánek s 15 body, další nejlepší bodovači byli šestnáctiletí talenti trojskokan Pavel Halátek a vrhač Ondřej Vláčil s 11 body a potom byl úspěšný všestranný tyčkař Adam Šubík s 10 body stejně jako šestnáctiletý vrhač Martin Vajda. Družstvo juniorů nemá takové individuality a spíše kolektivního ducha. Tomu také odpovídá bilance prvních míst a tady jsme viděli špičkové výkony 4 juniorek: Barbora Malíková 400m-55.53s, Tereza Janíková tyč-356cm, Beáta Sedláčková disk-42.45m a Tereza Hluchá 3000m překážek-11:03.41min. V družstvu juniorů byly k vidění jen 3 druhá místa: Pavel Halátek trojskok-14.56m, Michal Špilháček kladivo-60,29m a David Kavecký dálka-698cm. Na závěr sezóny se připravuje na Tyršově stadionu Moravská veteraniáda 17.října a Běh republiky 28.října.