Sokolský Běh republiky na počest státního svátku se uskutečnil v Opavě na Tyršově stadionu spíše symbolicky jako Běh pro zdraví dle vládních nařízení bez veřejnosti. Podobně jako v pražské Oboře Hvězda běžely distančně jen dvojice atletů Sokola Opava. Pohyb na čerstvém vzduchu v slunečném podzimním odpoledni zdraví a odolnost organizmu nemocem jen podpoří. V kategorii dospělých jako přespolní běh přes lipové aleje po ochozech stadionu to byla Tereza Hlisnikovská a Petr Pospíšil. Žáci běželi 300m po dráze v dvojici Pavel Czudek s Ondřejem Holleschem a v kategorii mladších žákyň sportovaly tyčkařky Kateřina Vladařová i Veronika Mertensová. V kategorii starší přípravky (11 let) byla Ema Czudková rychlejší než Klára Staňková. Hochy z mladší přípravky reprezentoval Daniel Hollesch před Alexandrem Horákem a dvojice dívek Natálie Ondrová s Adélou Staňkovou.