Atletický oddíl v Opavě má svoji dlouholetou tradici, která garantuje kvalitu práce zkušeného týmu trenérů a činovníků. V soutěžích jednotlivců máme pravidelně své zástupce od roku 2005 na juniorském Mistrovství Evropy či světa. V současné době jsou zařazeni v reprezentaci ČR na rok 2024 Emma Zajícová U18, Barbora Malíková U23, Pavel Halátek U23, Štěpán Kavan U20 a Jan Krček U20.

Rok 2023 přinesl mnoho individuálních úspěchů, a to i na mezinárodní scéně. Nejvýraznější osobností Sokola Opava je ambasadorka České obce sokolské Barbora Malíková (účast na OH v Tokiu 2022- 37. místo na 400m). Barbora Malíková zůstává v Sokole i v roce 2024 a dokazuje, že její začátky v oddílové přípravce od 10 let u trenérky Jany Gellnerové mají návaznost na vrcholové výkony. I když 2 roky studuje v Americe, závodí za Sokol Opava, stále spolupracuje s trenérkou Janou Gellnerovou. V roce 2023 získala na světové univerziádě v Číně v Chengdu bronzovou medaili na 400 m.

Vynikajících výkonů v sezóně 2023 dosáhl junior Pavel Halátek pod vedením Luboše Kummera. Pavlovi se povedlo získat 5x titul mistra ČR v trojskoku, z toho 2x v seniorském MČR, což se ještě žádnému trojskokanovi v České i Československé republice nepovedlo.

Výrazným úspěchem byla i účast na ME do 20 let v Jeruzalémě, kterého se zúčastnili Pavel Halátek v dálce (7. místo), Štěpán Kavan v běhu na 3000 m př. (14. místo) a Jan Krček ve skoku o tyči (15. místo). Tento úspěch je zcela výjimečný, kdy z jednoho oddílu reprezentují hned 3 závodníci ČR.

Na letošních Mistrovstvích ČR do 22 let, žactva, juniorů a dorostu získali atleti Sokola Opava 22 medailí (7 zlatých, 5 stříbrných a 10 bronzových) a tímto úspěchem patříme mezi přední oddíly v republice. Vítězství na MČR žáků na dráze i v hale získala Emma Zajícová v běhu na 1500 m překážek. Jan Krček ve skoku o tyči získal titul mistra ČR. Úspěch zaznamenalo družstvo starších žáků, které skončilo na 3. místě na MČR.

Na MČR dospělých získali opavští atleti celkem 3 medaile (1 zlatá – Halátek trojskok, 1 stříbrná – Lampová 3000 m, 1 bronzová – Tereza Hluchá 5000 m).

Naše dráha by potřebovala opravit, ale z finančních důvodů to není možné, jelikož by se výměna dráhy pohybovala v řádech milionů Kč.

Děkujeme všem trenérům za skvělou přípravu svých svěřenců a zviditelnění našeho oddílu, rozhodčím za rozhodování místních závodů a správci Jaromíru Šrekovi za údržbu stadionu.

Rozvaha za rok 2023 a Výkaz zisků a ztráty za rok 2023, jsou v záložce Ke stažení.

Výroční zpráva o činnosti TJ. Sokol Opava za rok 2023 je v záložce Ke stažení.