V sobotu proběhlo v Břeclavi třetí kolo 1.ligy atletů za účasti obou družstev Sokola Opava. V soutěži žen bylo družstvo oslabeno o Barboru Malíkovou, která v neděli běžela 400m na Diamantové lize ve Stockholmu a byla šestá časem 53,13s. Druhé místo za Olomoucí o 36 bodů je úspěchem mladého kádru složeného hlavně z juniorek a dorostenek. Téměř celé družstvo nastoupí 3.října ve finále Mistrovství ČR družstev juniorek na Tyršově stadionu v Opavě v boji o medaile i s Barborou Malíkovou. Družstvo žen mělo největší oporu v Petře Harasimové, která získala pro družstvo 31 bodů díky vítězství v dálce osobním rekordem 573cm, dále prvním místem v trojskoku výkonem 12,10m a druhým místem na 100m překážek. Další první místo vybojovala Adéla Hluchá na trati 1500m časem 4:44,86min a v tyči Tereza Janíková za výkon 332cm. Družstvo mužů skončilo také druhé za Olomoucí o 52 bodů a bylo hodně oslabeno zraněními opor družstva. Družstvo mužů bylo v 1.lize unikátní tím, že nastoupilo ve všech kolech jen s vlastními odchovanci bez cizinců a hostujících. Toto u ostatních družstev není nikdo schopen a ukazuje to na dobrou výchovnou práci s mladými atlety od žactva do dospělosti. Nejlepší bodovač družstva mužů Jakub Holek (21 bodů) vyhrál v 25 letech tyč v osobním rekordu 471cm a osobní rekord zaběhl i na 110m překážek časem 15,84s. Další vítězství pro družstvo mužů vybojoval dvaadvacetiletý Adam Smolka na trati 400m překážek časem 51,94s a osmnáctiletý Michal Špilháček v kladivu hodem dlouhým 50,89m. Druhé místo patnáctiletého žáka Jana Krčka v tyči osobním rekordem 441cm a šesté místo v bodování mezi muži je také unikátní.