V sobotu 8.srpna a v neděli 9.srpna proběhl v Plzni vrchol atletické sezóny Mistrovský závod v kategoriích mužů a žen za účasti celé české atletické špičky. Patnáct atletů Sokola Opava zasáhlo do bojů o medaile a všichni byli vidět v bojích o nejvyšší posty. Tři medaile jsou nejlepší bilancí v historii opavské atletiky. Zlato vybojovala svěřenkyně trenérky Jany Gellnerové juniorka Barbora Malíková v nervy drásajícím finiši běhu na 400m časem 51,65s. Na začátku cílové rovinky vedla favoritka Lada Vondrová z USK Praha o 5 metrů a zdálo se být jasno. Barbora Malíková si ale lépe rozvrhla síly a závěrečným finišem závod vyhrála v novém českém juniorském rekordu. Naplněná tribuna u cílové rovinky nadšeně povzbuzovala a podobný scénář mělo i následující finále na 800m. Svěřenkyně trenéra Škrabala Vendula Hluchá nešla do závodu v roli favoritky. Tou byla zkušená Mezulianiková z Olympu Praha. Takticky běžené finále s pomalým prvním kolem naznačilo, že bude rozhodovat nejlepší finiš. Vendula Hluchá nejrychlejším závěrem vyhrála v čase 2:09,75min. Třetí medaili tentokrát bronzovou z trojskoku přivezla do Opavy svěřenkyně trenéra Kummera Petra Harasimová skokem dlouhým 12,70m hned v úvodním pokusu. Čtvrté místo vybojovala ženská štafeta na 4x400m ve složení Bačinová, Bittnerová, Klapuchová, Malíková časem 3:49,89min, což je okresní rekord. V běhu na 400m překážek vybojoval sedmé místo Adam Smolka v osobním rekordu časem 52,89s. Rozbíhal i sedmou štafetu mužů na 4x400m, kterou doplnil půlkař Boček, tyčkař Holek a sprinter Radek Knybel. Do finále čtvrtky na osmé místo se probojovala teprve sedmnáctiletá Marie Klapuchová v osobním rekordu časem 56,86s. Osmý v trojskoku skončil teprve šestnáctiletý Pavel Halátek výkonem 14,37m. Deváté místo ve skoku o tyči vybojoval Jakub Holek, desátá v trojskoku Kateřina Valíková skočila 11,59m a ve výšce skončila Kateřina Přibylová na čtrnáctém místě. Foto z cíle na 400m dělal Jiří Kottas, 2020 a foto z tiskovky B.Malíkové na svazu s trenérkou a finalistkou čtvrtky M.Klapuchovou : Praha-Foto:sportegy/Hofmanstudio.