V úterý 11.srpna proběhlo v rámci opavského kulturního léta na Dolním náměstí sportovní odpoledne atletů Sokola Opava pod tradičním názvem Atletický cirkus. Vyvrcholením programu byl již 14.ročník Memoriálu dr.Lesáka ve skoku o tyči mužů za účasti historicky nejlepšího českého tyčkaře Jana Kudličky. Ve třech soutěžích skákalo 29 tyčkařů od nejmladší domácí jedenáctileté Michaely Lesákové po nejstaršího šedesátiletého Mistra Evropy Lutze Herrmanna z německého Frankenbergu. Nejprve od 13 hodin soutěžily ženy, veteráni a talenti skoku o tyči ve věku od 10 do 19 let v Přeboru České obce sokolské. Soutěž žen vyhrála Lujza Paliderová z Nitry výkonem 350cm před ostravskou dorosteneckou hvězdou Niki Joanidu. Z domácích tyčkařů předvedl šestnáctiletý Vítězslav Tampa 305cm, devatenáctiletý Adam Šubík 365cm, šestatřicetiletý Jakub Böhm 410cm a osobní rekord v hlavní soutěži skočil Jakub Holek výkonem 470cm a to znamenalo třetí místo. Hlavní soutěž začala od 17 hodin, jasně vyhrál vítěz osmi ročníků Memoriálu a český rekordman Jan Kudlička výkonem 530cm. Jan Kudlička přijel hned po Mistrovství ČR v Plzni, kde obhájil již podvanácté mistrovský titul. O další místa proběhl vyrovnaný souboj, který vyhrál a stříbro tedy získal Mistr Slovenska Tomáš Krajňák výkonem 470cm. Jen na pokusy byl třetí Jakub Holek a čtvrtý skončil stejným výkonem Mistr ČR v desetiboji Radoš Rykl ze Sokola Hradec Králové. Výšku 455cm skočil pátý Jan Zmoray z Nitry, šestý Sebastian Hajzler z Vyškova a sedmý Vojtěch Kloud ze Sokola Hradec Králové. Na náměstí byla možnost protáhnout si svaly pro sportuchtivou veřejnost s odvahou zkusit sílu v benchpressu nebo v dětském trojboji. Děti do 11 let soutěžily v trojboji, který obnášel trojskok, sedy a překážkový sprint na tyčkařském rozběhu. Tyto disciplíny Odznaku všestrannosti začali propagovat olympijští vítězové v desetiboji Roman Šebrle a Robert Změlík. Přes velké teplo to děti zvládly na výbornou a  a nejlepší v kategorii dívek byla jedenáctiletá Michaela Lesáková a mezi chlapci prokázal největší všestrannost desetiletý David Tran. Akce proběhla za podpory Statutárního města Opavy, Krajského úřadu, firem Kofola a Magrla.  Soutěž oživilo vystoupení gymnastek SGD Špičková mezi finálovými skoky chlapců a bylo to zajímavé oživení tvrdého souboje tyčkařů o druhé až sedmé místo. Je to novinka, která na těchto exhibicích nebývá zvykem a je to dobré spojení dle starých sokolských tradic, kdy atletické soutěže byly společné i s gymnastickými disciplínami.