V pátek a v sobotu se sešli nejlepší moravští atleti v ostravské atletické hale k bojům o mistrovské medaile před vyvrcholením halové sezóny na republikových šampionátech. Opavští atleti se dokázali prosadit na medailové pozice ve všech kategoriích. V pátek soutěžilo žactvo od 12 do 15 let a mezi staršími žáky získal zlato na 60m překážek Richard Šenk časem 8,44s. Z dalších atletů Sokola Opava se prosadili koulaři. Ondřej Vláčil byl první výkonem 15,20m, kterým je v čele halových tabulek ČR, třetí skončil Martin Vajda vrhem dlouhým 13,80m. V tyči vyhrál teprve čtrnáctiletý Jan Krček, který si zlepšil osobní rekord o 16cm na výkon 371cm a dostal se na druhé místo halových tabulek ČR starších žáků, třetí v tyči skončil Vítězslav Tampa za zdařený pokus na výšce 286cm. V tyči dívek byla druhá Amálie Šteyerová výkonem 243cm. Na trati 1500m starších žáků byl druhý Denis Václavík v osobním rekordu časem 4:28,72min. Mezi mladšími žáky Sokola Opava se nejvíce prosadil sprinter Vojtěch Stypa, který byl druhý na 60m překážek v osobáku 9,43s a třetí byl na hladkém sprintu v čase 8,10s. Mladší žák Matěj Borunský byl třetí v běhu na 800m také v osobním rekordu časem 2:29,26min.

V sobotu soutěžily starší kategorie a nejkvalitnější výkon z atletů Sokola Opava zaběhla svěřenkyně trenéra Škrabala Adéla Hluchá na trati 1500m, kde vyhrála časem 4:36,85min a dostala se do čela juniorských halových tabulek ČR. Její sestra Tereza Hluchá vyhrála běh na 3000m juniorek časem 10:45,91min. Běžci Sokola Opava vyhráli také běh na 1500m mužů a žen, kde Vít Palzer dosáhl času 4:05,28min a Barbora Lampová doběhla v čase 4:49,50min. Tři zlaté medaile přivezli do Opavy tyčkaři a nejkvalitnější výkon dosáhla Tereza Janíková, která zdařeným pokusem na výšce 367cm je druhá v halových tabulkách dorostenek ČR. Juniorky vyhrála Zuzana Šustáková výkonem 347cm. Soutěž mužů vyhrál Michal Stuchlík výkonem 476cm před dalším opavským skokanem Jakubem Holkem, který skočil 461cm. V kouli skončil druhý osmnáctiletý junior Tomáš Grulich v osobním rekordu 17,02m a je čtvrtý v halových tabulkách ČR.