Župní přebor atletů v opavské hale

V sobotu 5.1.2019 a v neděli 6.1.2019 proběhl v hale na Tyršově stadionu Župní přebor opavských atletů za účasti 163 atletů z 13 oddílů a viděli jsme v podání pořádajících atletů Sokola Opava i polských hostů hodně kvalitních výkonů na úvod halové sezóny. V sobotu proběhl skok o tyči a vrh koulí. V kouli byl nejkvalitnější výkon od juniora Tomáše Grulicha, který otočkou hodil šestikilovou koulí 15,20m. Skok o tyči se konal na počest čtvrtečního pohřbu známého opavského trenéra, funkcionáře, rozhodčího i atleta jako Memoriál Josefa Heima. Jeho památku jako tyčkaře, který od roku 1972 v opavské hale začal pořádat tyčkařské mítinky, uctili současní tyčkaři Sokola Opava, Vyškova i AK Bohumín ve věku od 9 do 30 let. Z 24 tyčkařů, jejichž soutěž trvala přes 3 hodiny, se v nejlepší formě ukázal vítěz soutěže mužů Michal Stuchlík zdařeným pokusem na výšce 461cm. Soutěž žen vyhrála dorostenka Tereza Janíková a juniorka Zuzana Šustáková shodným výkonem 337cm. Zajímavý byl i souboj žákovských reprezentantů o pohár v kategorii patnáctiletých tyčkařů, který vyhrál jen na pokusy Mario Hajzler z Vyškova před domácím Janem Krčkem výkonem 337cm.

V neděli proběhly v hale sprinty, výška, dálka a trojskok. Potvrdilo se, že pružný atletický povrch pomohl k mnoha osobním rekordům mladým atletům ve sprintech i skocích. Přijelo 6 polských reprezentantů z oddílu Chemik Kedzierzyn-Kozle a jejich kvalitní výkony oživily sportovní zápolení. Polská žákovská rekordmanka Alicja Sielska vyhrála 60m překážek dorostenek v čase 9,26s. Dorostenec Maciej Skomski vyhrál překážky časem 8,56s a mezi žáky na 60m překážek exceloval Tobiasz Mazur časem 9,41s. Kvalitu polských atletů potvrdil i vítěz výšky junior Jakub Bujak, který výkonem 204cm porazil jen na pokusy svěřence trenéra Malysy plzeňského juniora Jana Štefelu. Z atletů Sokola Opava se blýskl kvalitními osobnímy rekordy Otakar Záruba, který vyhrál 60m časem 7,05s a dálku skokem dlouhým 643cm. Krátký sprint juniorů vyhrál Adam Šubík časem 7,43s , kategorii dorostu vyhrál polský sprinter Bartosz Skomski časem 7,52s , kategorii žáků vyhrál v osobním rekordu Vítězslav Tampa ze ZŠ Kylešovice časem 7,82s (také vítěz dálky žáků-534cm) a žákyně vyhrála Iveta Černíková ze ZŠ Englišova časem 8,26s. Mezi mladšími žáky byl nejlepší další žák ZŠ Englišova Vojtěch Stypa, který běžel 60m překážek v čase 9,92s . Kvalitní byly i horizontální skoky na závěr programu v podání svěřenců trenéra Luboše Kummera. Dálku dorostenců vyhrál David Kavecký skokem dlouhým 636cm, mezi ženami byla nejlepší Natálie Smolková výkonem 550cm a juniorka Valerie Stratilová výkonem 544cm. Trojskok vyhrála Kateřina Valíková halovým osobním rekordem 11,31m.

Na fotkách jsou první tři tyčkaři-Stuchlík,Holek a Hajzler, výprava polských juniorů z Kozle a žákovská skupina trenérky Jany Gellnerové.