V sobotu 15.září proběhla ve slovinské Lublani nejvyšší A-skupina Evropského poháru klubových družstev juniorů v atletice za účasti 28 členné výpravy atletů Sokola Opava. Tato každoroční soutěž, kterou pořádá Evropská atletická asociace se letos konala již po třiatřicáté. Družstvo po bojovném výkonu vybojovalo mezi evropskou elitou pěkné šesté místo a zajistilo pro Českou republiku účast i v dalším ročníku této soutěže, které se účastní ve třech skupinách nejlepší 22-členná juniorská družstva ze všech Evropských zemí. Po postupu z C-skupiny v roce 2007 a po vítězství v B-skupině v roce 2008 měli opavští junioři opět možnost již potřetí se utkat s nejlepšími atletickými juniorskými družstvy Evropy v A-skupině. Letošní družstvo bylo oslabeno svalovým zraněním jednak Aleše Rovenského a hlavně mistra republiky na 400m Alberta Holibky těsně před odjezdem, který byl podle času ve startovní listině favoritem čtvrtky. Přes tuto smůlu se podařilo velkým nasazením všech členů družstva tuto ztrátu nejen na trati 400m, ale i v obou štafetách nahradit a úspěšně reprezentovalo Opavu proti takovým městům jako je Londýn, Istanbul, Lublaň či Bělehrad. V bodování družstev zvítězil mistr Velké Británie Shaftesbury Barnet Harriers se 110 body před mistrem Turecka Enka Spor Kulubu Dernegi se 105 body, dále skončil loňský vítěz mistr Španělska Playas de Castellon se 104 body, na čtvrtém místě byl domácí AD Mass Lublaň s 81 body, stejně bodů měl pátý mistr Litvy Nike Klapeida a šestý Sokol Opava získal 76 bodů. Čili více bodů než v loňském roce. Za Opavou skončil mistr Itálie Flamme Gialle Simoni s 66 body a poslední byl mistr Srbska AC Novi Beograd se ziskem 57 bodů. Nejvíce se z opavských atletů prosadil kapitán družstva Ondřej Honka, který šel všem příkladem, a překvapivě zvítězil v tyči osobním rekordem 500cm a druhý byl v běhu na 110m překážek v čase 14,95 sekund. Výborně také rozběhl štafetu na 4x100m, která v sestavě Honka, Rusek, Vojtek, Bělica doběhla těsně pátá. Z dalších výkonů je třeba vyzdvihnou druhé místo hostujícího atleta Slezanu Opava Tomáše Vystrka v běhu na 800m časem 1:53.00 a bojovný výkon i v běhu na 400m necelou hodinu po odběhnutí půlky, kde jako náhrada Alberta Holibky, v čase 49,91 sekund obsadil čtvrté místo. Druhé místo vybojoval ještě v trojskoku David Bělica, svěřenec trenéra Luboše Kummera, výkonem 14,24 metru. Další druhé místo v běhu na 100 metru překvapivě získal v osobním rekordu Tomáš Vojtek v osobním rekordu 11,22 sekund běženým v protivětru 0,2 m/s a byl pátý i v běhu na 200m. Třetí místo po překvapivém selhání Itala obsadil Nitner v kladivu osobním rekordem 63,05 metru.