V sobotu 27. dubna se v Holešově uskutečnilo Mistrovství České republiky v běhu na 10 000 m na dráze. Sokol Opava v tomto závodě reprezentovaly hned tři závodnice. Nejprve se na start postavila Eliška Slaninová, trénující pod vedením trenéra Jana Škrabala, která díky svému drtivému finiši ovládla celý závod juniorek a získala tak svůj první republikový titul, navíc v osobním rekordu 39:31,43. V závodě žen pak Sokol Opava reprezentovaly Barbora Lampová a Adéla Hluchá. Barbora Lampová, svěřenkyně trenéra Jaroslava Doubka, získala bronzovou medaili v novém osobním rekordu 34:40,84, který se rovněž stal novým okresním rekordem. Svěřenkyně trenéra Jana Škrabala, Adéla Hluchá, pak obsadila v tomto závodě 5. místo v novém osobním rekordu na dráze 35:17.73.