V uplynulém víkendu měli vrchol atletické sezóny junioři a o dorostenci a tím bylo Mistrovství ČR v Praze na Julisce. Již první den opavská atletika zaznamenala obrovský úspěch, konkrétně svěřenci Jana Škrabala potvrdili svou formu. Největší úspěch zaznamenal junior Štěpán Kavan v běhu na 3000m př., kterému se povedlo vytvořit NL časem 9:07,55. Eliška Slaninová v běhu na 1500m, která se umístila časem 4:44,32 v osobním rekordu na 5. místě. Dorostenec Matěj Borunský doběhl v závodu na 2000m př. na 5. místě v osobním rekordu 6:20,46. Svěřenec Zbyňka Tesaře, Denis Václavík doběhl v běhu na 1500m osmý v čase 4:09,17.

V hodu diskem se také dařilo junioru Martinu Vajdovi, svěřenci Vladimíra Hanáka, který skončil na 2. místě výkonem 48,71, což je jeho osobní rekord. Martin soutěžil také ve vrhu koulí, kde se umístil na 4. místě vrhem dlouhým 15,79m.

Ve skokanských disciplínách se povedlo vybojovat Pavlu Halátkovi, jehož trénuje Luboš Kummer, 3. místo ve skoku dalekém výkonem 7,18m.

V neděli soutěž pokračovala a i tentokrát dali opavští atleti o sobě vědět. V běhu na 400m se dorostenec Šimon Ceplý umístil na 6. místě výkonem 49,68s. Svěřenec Jaromíra Korbela, dorostenec Štěpán Bednář doběhl v běhu na 300m př. třetí s výkonem 35,58s. Eliška Slaninová běžela také 3000m, kde skončila na 4. místě s časem 10:16,08.

Dorostenec Josef Šindelář v hodu oštěpem skončil výkonem 62,86m čtvrtý. Jeho trenérem je Jiří Grulich. Junior Martin Vajda v hodu kladivem skončil bronzový výkonem 64,94m.

Titul mistra ČR získal Pavel Halátek v trojskoku díky skoku dlouhém 15,48m. V téže disciplíně bojoval svěřenec Kamila Baroně, Matěj Bek, který se umístil desátý výkonem 12,93m. Ve skoku o tyči získal bronzovou medaili Jan Krček, jehož trenérem je Jakub Holek. Honza skočil 5,05m, což je jeho osobní rekord.

Děkujeme závodníkům za reprezentaci oddílu a hlavně trenérům, kteří své svěřence výborně připravili na MČR!