Jak oslavit 28. října výročí republiky a při tom udělat něco dobrého i pro sebe? Přece pohybem! Na více než stoletou sokolskou tradici navazuje Sokolský běh republiky, jehož čtvrtého ročníku se zúčastní nejen XY, ale dalších téměř 60 míst nejen v Česku, ale i daleko za oceánem. Přizvěte k tomuto setkání své kamarády či rodinu a přijďte si zaběhat také!

Loňského ročníku, se zúčastnilo více než 5000 běžců po celém světě. Pojďme spojit síly a rozběhat ještě více nejen nadšených sokolů, ale všech, kteří si chtějí připomenout výročí naší republiky a její hodnoty, které jí vtiskl Masaryk. Registrace na běžecké závody v národních barvách, které se budou konat 28. října 2022 v Opavě na místním Tyršově stadionu, jsou spuštěny na webubehrepubliky.cz, a to až do 24. října.

 

Také letos má medaile Sokolského běhu republiky svůj unikátní design a podobu. Každý, kdo proběhne cílem, získá medaili i šperk zároveň. Na dřevěné medaili se totiž skví skleněný náramek v trikoloře z dílny předního světového výrobce skla, Preciosy.