O víkendu 18.6. – 19.6. se konalo Mistrovství ČR v atletice dorostu a juniorů v Ostravě - Vítkovicích, které reprezentovalo Sokol Opava několik nadějných atletů. V trojskoku juniorů vyhrál výborný skokan a svěřenec Luboše Kummera, Pavel Halátek, který jako jediný překonal patnáctimetrovou hranici (15,10). Druhé místo získal další talentovaný opavák, dorostenec Jan Krček (450 cm), který piluje formu společně s trenérem Jakubem Holkem na MS juniorů v Jeruzalému. Limit na toto MS splnil minulý týden v Uherském Hradišti (485). Ve vrhačských disciplínách získala Opava také medaile. Josef Šindelář, kterého trénuje Jiří Grulich, byl v hodu oštěpu dorostenců druhý (63,38). Stejný trenér také skvěle připravil dalšího svěřence, Ondřeje Vláčila, jež se umístil ve vrhu koulí juniorů na 3. místě. Na 2000m překážek dorostenců doběhl na třetím místě další nadějný běžec Štěpán Kavan (6:06,24), jehož trenérem je Jan Škrabal. V kategorii juniorek získala Opava také medaili. Postarala se o to juniorka Marie Klapuchová v běhu na 400m překážek, kde získala 3. místo. Marii se povedlo 2x  během tohoto víkendu překonat okresní rekord. Ve finále doběhla s časem 60,21 s. Její trenérka Jana Gellnerová musí být za tento výkon spokojená.