Mistrovství Moravy a Slezska od dorostu po dospělé se konalo 6. 2., v neděli v atletické hale v Ostravě opět nechyběli zástupci Sokola Opavy. Výborných výkonů dosáhl junior Pavel Halátek. Skokan, kterého již od žákovských let připravuje trenér Luboš Kummer, zvítězil v nejlepším letošním českém juniorském výkonu 724 cm v dálce, ale formu potvrdil také v soutěži trojskokanů, kde mu výkon 14,97 taktéž zajišťuje postavení lídra letošních juniorských tabulek. V kouli juniorů skončili na bedně hned dva závodníci Sokola Opava. Ondřej Vláčil (trenér Jiří Grulich) skončil druhý a výkonem 15,41m o 2cm překonal třetího Martina Vajdu, který se připravuje pod dohledem trenéra Vladimíra Hanáka. Také tito dva borci se nachází vysoko v tabulkách České republiky. Ondra je momentálně mezi koulaři juniory třetí, Martin hned o místo za ním. Současná forma opavských juniorů je určitě velkým příslibem před nadcházejícím mládežnickým MČR, které se uskuteční v ostravské atletické hale už 19. - 20.2. V běhu na 60 m mužů doběhl na 3. místě Otakar Záruba (7,09s). V běhu na 800 m mužů vyhrál Filip Kaštovský v osobním rekordu 1:55,89 a v běhu na 800 m juniorek Marie Klapuchová (2:18,61), oba svěřenci Jany Gellnerové. Karel Wanke v kategorii mužů doběhl na trati 1500 m druhý (4:10,08). Karel je pod vedením Jana Škrabala, stejně jako dorostenec Aleš Včelka, který se umístil ve stejné trati v osobním rekordu na 3. místě (4:25,44) a na 4. místě jeho sparing Matěj Borunský (4:25,80). V běhu na 1500 m žen vyhrála Barbora Lampová (4:48,93) a na 3000m doběhla druhá (10:16,25). Dorostenec Štěpán Kavan vyhrál 3000m v osobním rekordu (9:08,09). Rovněž i dorostenka Adriana Strnadlová získala 2. místo taktéž v osobním rekordu (11:40,86). V závodě dorostenek na 60m překážek předvedla Iveta Černíková čas 8,99, čímž o 0,09s vylepšila letitý okresní rekord této disciplíny. V ženách v běhu na 60 m a 200 m zastupovala Opavu Tina Holoubková a vytvořila si 2 osobní rekordy. V běhu na 60 m se ji podařilo zaběhnout za 7,94 s a na 200 m 25,50 s. Tina je svěřenkyně Zbyňka Tesaře. Ve štafetě mužů 4 x 200m ve složení Knybel, Kaštovský, Piskoř a Záruba získali 1. místo a ve štafetě žen na stejné trati ve složení Bugárová, Bačinová, Klapuchová, Holoubková získali 1. místo.