Šampionát mužů a žen v atletice přivítal na opraveném stadionu poprvé Zlín. V 19 disciplínách mužů a žen se bojovalo o mistrovské medaile a limity na OH. Opavské barvy reprezentovali atleti Sokola Opava v konkurenci 510 atletů z 80 oddílů a přivezli 2 medaile i s olympijským limitem. Zlato obhájila z loňského roku na 400m Barbora Malíková časem 51,23s. Loňský souboj s favorizovanou Vondrovou se letos nekonal, protože po času z rozběhu 51,84s z rozběhu do finále Vondrová nenastoupila. Barbora osobním rekordem přeskočila Vondrovou i v tabulkách a navíc překonala olympijský limit. Toto překvapení evidentně zaskočilo i nepřipraveného televizního komentátora při přenosu a Barbora je tedy čtvrtým atletem Sokola Opava na Olympijských hrách po Kudličkovi, Holušovi a Banerovi. Navíc první atlet, který celou přípravu absolvovala v domácím oddílu pod vedením Jany Gellnerové. Stříbrnou medaili získala svěřenkyně trenéra Kummera v trojskoku Petra Harasimová vyrovnaným osobním rekodem 13,27m. V posledním pokusu zůstala jen o 5cm za vítěznou Maštalířovou z Dukly, která si dala také osobní rekord.

Mistrovství ČR dorostu a juniorů byl o týden dříve na Kladně. Opavští atleti vybojovali hodně finálových umístění a atleti Sokola Opava přivezli 6 medailí. Nejvýraznější osobností mládežnického šampionátu byl sedmnáctiletý vrhač Sokola Opava Martin Vajda, který přivezl do Opavy tři medaile – zlatou z kladiva za osobní rekord 67.83m, stříbrnou z disku za hod dlouhý 49.93m a bronzovou z koule za další osobní rekord 16.30m. Kouli dorostu vyhrál oddílový kolega Ondřej Vláčil, který porazil favorizovaného Svozila až posledními dvěmi vrhy. Oba znamenaly osobní rekord a pozici v čele národních tabulek výkonem 18.51m. Další dvě bronzové medaile získali svěřenci trenéra Škrabala ve steeplu. Na 3000m překážek juniorů byl třetí Karel Wanke časem 9:54,62min a na trati 2000m překážek byl třetí v osobním rekordu Štěpán Kavan časem 6:16,48min.