V sobotu 6.března a v neděli 7.března bylo vyvrcholení halové atletické sezóny. Největším úspěchem byla účast Venduly Hluché na Halovém Mistrovství Evropy v polské Toruni. Nepostoupila sice z rozběhu, ale zaběhla 12. nejlepší čas základního kola 2:04.87min. Zaběhla nejlepší letošní čas a zaostala jen 2 setiny za svým halovým osobákem z loňska. V Ostravě proběhlo Mistrovství ČR juniorů a dorostu za přísných koronavirových opatření a 3 medaile talentů Sokola Opava jsou velkým úspěchem. Všech 477 atletů, rozhodčí i trenéři museli absolvovat před startem PCR testy a to účast trochu ovlivnilo. Zlato veze do Opavy ze soutěže dorosteneckých koulařů Ondřej Vláčil, svěřenec trenéra Jiřího Grulicha, za vrh dlouhý 17,07m. Koule je nyní silnou opavskou disciplínou, protože třetí byl ve stejné soutěži  Martin Vajda, svěřenec trenéra Vladimíra Hanáka, výkonem 16,46m. Stříbrnou medaili vybojoval ve vyrovnané soutěži dorostenců teprve patnáctiletý tyčkař Jan Krček zdařeným druhým pokusem na výšce 444cm. Jen těsně čtvrtá doběhla mezi juniorkami Marie Klapuchová, svěřenkyně trenérky Gellnerové, časem 56,62s a šestý byl její tréninkový kolega junior Jakub Knitl na trati 800m časem 1:59,46min. Úspěšní byli i vytrvalci na 3000m - v kategorii dorostenek byla sedmá Eliška Slaninová časem 11:37,25min, v kategorii dorostenců byl desátý Štěpán Kavan časem 9:35,99min a v kategorii juniorů byl rovněž desátý Karel Wanke časem 9:16,45min.