Rok 2021 vzhledem ke koronavirové situaci nezačal dobře.

Řada halových závodů byla zrušena, byly zavřené tělocvičny, a pokud se závody konaly, pak všude vyžadovali pořadatelé PCR testy, což značně finančně zatěžovalo oddíly.

Také schůze výboru a trenérské rady se konaly distanční formou a teprve od poloviny května se  vše postupně vracelo do normálu. Do konce roku se pak konalo 11 výborových schůzí s účastí 60%. Celý rok nepracovala ze zdravotních důvodů sestra Konečná.

K velké změně došlo v listopadu, kdy zemřel br. Lesák a do výboru byla kooptována ses. Režnarová a předsedou trenérské rady byl zvolen Luboš Kummer.

Jak hodnotíme atletickou sezónu? Myslím, že velmi dobře.

Už v hale jsme získali 5 medailí a rovněž při venkovních MČR to bylo 15 medailí. Na MČR dospělých získala zlatou medaili v běhu na 400 m Barbora Malíková a stříbrná byla v trojskoku Petra Harasimová. Velkým úspěchem bylo ME do 22 let v Estonsku, kde Barbora Malíková získala stříbrnou medaili v běhu na 400 m a byla členkou vítězné štafety 4x400m. Barbora se také účastnila OH v Tokiu, kde běžela 400 m. Na halové ME se probojovala Vendula Hluchá, která běžela 800 m. Co se týče soutěží družstev, tak muži i ženy bojovali v baráži o účast v extralize. Největší úspěch slavili starší žáci, kteří v soutěži družstev zvítězili s výrazným 100 bodovým náskokem před druhým Kladnem. Po několika letech se i družstvo starších žákyň dostalo na MČR, byť obsadilo 9. místo. Také družstvo mladších žáků na MMaS získalo bronzovou příčku.

Za těmito úspěchy stojí výborná práce všech našich trenérů a patří jim náš dík.

Stále je na vysoké úrovni i spolupráce se ST při ZŠ Englišova, jak po sportovní, trenérské, ale i organizační stránce.

Závody si neumíme představit bez rozhodčích a organizátorů. V roce 2021 jich tolik nebylo, ale přesto poděkování patří i těm obětavým, kterých stále ubývá.

Tyršův stadion je krásným místem pro atletiku, o jehož údržbu se stará správce pan Šrek, ale nemalou zásluhu mají i naši trenéři svých sektorů a také br. Vacula. Opravil se sektor skoku dalekého a tyče, pokračuje úprava vrhačského sektoru a také skoku vysokého.

Všem za pomoc a práci patří rovněž poděkování.

Tolik ve stručnosti k práci a činnosti oddílu atletiky.

 

 foto z valné hromady: