V sobotu 7.srpna pořádali atleti Sokola Opava již 71.ročník Velké ceny Opavy. V klasickém oštěpu vyhrála mezi ženami Jarmila Jurkovičová z Kladna hodem dlouhým 50,60m před Alexandrou Bednarek z polských Katovic. Mezi muži hodil nejvíce Ondrej Bartoň z Nitry 63,12m před Dominikem Sokolou z Kroměříže. Nejlépe obsazené byly sprinty. Mezi muži vládli vítkovičtí rychlíci. Na stovce jsme viděli v akci nejrychlejšího českého sprintera Zdeňka Stromšíka za 10,64s před opavským odchovancem Vojtěchem Kolarčíkem s časem 10,84s. Ten vyhrál i 200m časem 22,13m před Tomášem Lisákem z Vítkovic (22,21s) a ukrajinským sprinterem žijícím na Kypru Valentinem Diravkou (22,72s). Mezi ženami kralovala Julia Polak z polského Rybnika s časy 12,08s na 100m a 24,27s na 200m. Výšku vyhrál mistr Evropy do 22 let plzeňský Jan Štefela výkonem 215cm, svěřenec trenéra Malysy. V trojskoku vyhrál mistr Polska Adrian Swiderski z Wroclawi pěkným výkonem 16,14m a mezi našimi českými trojskokany by také kraloval. Trenérku Janu Gellnerovou určitě potěšila osmnáctiletá Marie Klapuchová vítězstvím na 400m časem 58,66s a Barbora Malíková po návratu z Tokia ji sledovala jen z tribuny. Z domácích atletů Sokola Opava dorostenecký mistr republiky Martin Vajda vyhrál kouli, disk a kladivo. Mílaři si dali osobní rekordy na 1500m – první Radim Boček zaběhl čas 4:07,87min a druhý sedmnáctiletý Denis Václavík 4:10,15min. Skok o tyči má strategickou pozici před tribunou a diváci viděli osobní rekord vítězného domácího Jakuba Holka 486cm i vítězku mezi ženami, teprve třináctiletou Adélu Pannovou z Vítkovic, a její vítězný skok na 360cm. Mezi mladšími žákyněmi je v České republice hvězdou a netráví prázdniny klasicky u vody.