Od pátku 8.2. do neděle 10.2. proběhlo v pražské hale ve Stromovce atletické Mistrovství ČR vícebojařů ve všech kategoriích za účasti atletů Sokola Opava. Stříbrnou medaili v sedmiboji žáků vybojoval Richard Šenk se ziskem 4299 bodů za jabloneckým Jakubem Šafářem, který překonal český rekord. Trať 60m běžel v čase 7.49s, do dálky skočil 549cm, koulí hodil 12.31m, ve výšce přenal 180cm, 60m překážek zaběhl v osobním rekordu 8.36s, v tyči si dal také osobní rekord 355cm a 1000m uběhl v čase 3:22.25min. Mezi muži, kteří bojovali o limity na halové Mistrovství Evropy, se umístil v sedmiboji na dvanáctém místě Jakub Holek se ziskem 4481 bodů a nejlepší výkon dosáhl ve skoku o tyči 455cm. V sobotu 16.2. a v neděli 17.2. se v ostravské atletické hale sešli nejlepší atleti ČR na šampionátu v bojích o medaile v kategorii dospělých. Mezi profesionálními hvězdami střediskových atletických klubů se atleti Sokola Opava neztratili. Barbora Malíková halovou sezónu vynechává pro svalové zranění a tak nejlepší umístění vybojovala svěřenkyně trenéra Škrabala dvaadvacetiletá Vendula Hluchá, která ve vynikajícím tempovém závodě na 800m žen zaběhla svůj nejlepší halový čas 2:06,10min a doběhla pátá. První dvě závodnice Mezulianiková a Vrzalová splnili limit na halové ME v Glasgow. Tyčkaři zůstali svými výkony za nejlepšími letošními halovými osobáky. Ve skoku o tyči byla sedmnáctiletá Tereza Janíková výkonem 347cm osmá v plichtě s další opavskou závodnicí devatenáctiletou Zuzanou Šustákovou. V tyči mužů byl osmý Michal Stuchlík výkonem 472cm a desátý Jakub Holek skočil 452cm. Z dalších opavských závodníků se umístil na jedenáctém místě v běhu na 1500m dvaadvacetiletý Vít Palzer časem 4:02,93min a ve stejném běhu žen byla také jedenáctá Barbora Lampová časem 4:47.73min. V kouli dvanáctá skončila nová posila družstva žen Sokola Opava juniorka Beáta Sedláčková vrhem dlouhým 11,47m. Na 17.místě doběhl ve sprintu na 200m jednadvacetiletý Adam Smolka časem 22,82s a stejně skončila v běhu na 800m za svou sestrou osmnáctiletá Adéla Hluchá časem 2:16,41min.