V sobotu 15.6. a v neděli 16.6. se sešli nejlepší atleti ČR v kategorii do 22 let v pražském Edenu na Mistrovství republiky.  Do bojů o mistrovské medaile bylo vybráno 24 atletů a z toho bylo patnáct juniorů mladších devatenácti let. Jasným opavským vrcholem mistráků v atletické stánku Slavie byl souboj dvou nejlepších atletek oddílu ve finále běhu na 800m, který zdvihl všechny diváky ze sedadel. Těsně na cílové pásce vyhrála osmnáctiletá Barbora Malíková v čase 2:08,67min před Vendulou Hluchou o pouhých 17 setin sekundy. Barbora Malíková má splněný limit na Mistrovství Evropy juniorek do 19 let a Vendula Hluchá má splněný limit na Mistrovství Evropy do 22 let. Byl to i souboj vynikajících opavských trenérů Jana Gellnerová versus Jan Škrabal. Úspěšná disciplína pro Opavu byl také hod diskem. Stříbrnou medaili vybojovala v soutěži žen osmnáctiletá Beáta Sedláčková v osobním rekordu 44,66 metrů a sedmá byla Natálie Veselá za výkon 40,70 metrů. Šestý v soutěži mužů skončil osmnáctiletý Filip Chodil také v osobním rekordu 41,84 metrů. Další medaili vybojoval v kouli nejmladší účastník startovního pole osmnáctiletý Tomáš Grulich vrhem dlouhým 15,54m, což byl vyrovnaný osobní rekord na centimetr přesně a bronzová medaile. Sedmé místo vybojovala ve skoku vysokém svěřenkyně trenéra Baroně osmnáctiletá Nela Stratilová výkonem 168cm a osmá ve skoku o tyči byla teprve sedmnáctiletá Tereza Janíková za zdařený třetí pokus na výšce 356cm. V soutěži koulařek byla Natálie Veselá devátá vrhem dlouhým 11,93m. Osmé místo také obsadil v běhu na 3000m překážek další svěřenec trenéra Škrabala Karel Wanke v čase 10:55,17 min. Desáté místo v tvrdé konkurenci obsadili Vít Palzer v běhu na 1500m časem 4:04,47min a Adam Smolka na 400m překážek v čase 54,96s.