Konec června je pro atlety Sokola Opava mimořádně úspěšný. Po historickém vítězství v lize, kde chyběla Barbora Malíková, je třeba vyzdvihnout její výkony na Evropských hrách. Celý týden probíhají atletické soutěže na Evropských hrách v Minsku. Český tým mužů a žen se ve skupině utkal se soupeři z Běloruska, Litvy, Lotyšska, Irska a Polska. K postupu družstva výrazně přispěla ve smíšené štafetě na 4x400m i osmnáctiletá Barbora Malíková. Štafeta doběhla druhá a získala postupovou pozici pro Mistrovství světa v katarském Dauhá. Český tým postoupil přes semifinále až do finále, kde se utkal v pátek se soupeři z Běloruska, Itálie, Ukrajiny, Francie a Německa. Ve finále dokonce štafeta 4x400m vyhrála a reprezentační družstvo obsadilo čtvrté místo
V pátek 28.6. začalo v Olomouci třídenní Mistrovství ČR juniorů a dorostu za účasti nejlepších atletů republiky ve věku 16 až 19 let. Pět medailí pro Sokol Opava a účast 29 atletů je výborná bilance. Stříbrnou medaili vybojoval hned v první disciplíně hodu kladivem dorostenec Michal Špilháček za hod dlouhý 66,07m. Nejlepší sokolskou disciplínou byl určitě hod diskem. Zlato v kategorii juniorek vybojovala až čtvrtým pokusem Beáta Sedláčková za hod dlouhý 44,40m. Třetí v kategorii dorostenek byla Zuzana Zdražilová, které disk doplachtil až na vzdálenost 37,85m. Pátý mezi dorosteneckými diskaři skončil Michal Špilháček za 42,43m a šestý nejlepší juniorský diskař byl všestranný Filip Chodil za hod dlouhý 47,08m. Filip Chodil byl navíc pátý v kladivu výkonem 52,04m. Skok o tyči byl tradičně úspěšný v dívčích kategoriích. Mezi dorostenkami byla stříbrná Tereza Janíková výkonem 352cm. V soutěži juniorek bylo úspěchem čtvrté a šesté místo pro Zuzanu Šustákovou za 339cm a pro Sáru Škrobánkovou za 289cm. Bronzovou medaili v osobním rekordu vybojoval v kouli juniorů Tomáš Grulich za vrh dlouhý 17,40m. Čtvrtá doběhla v běhu na 2000m překážek Marie Klapuchová časem 7:43,73min. Šestý ve finále sprintu na 100m doběhl Daniel Holuscha v čase 11,33s. Úspěšnou bilanci ještě dovršila v trojskoku dorostenek Kateřina Valíková za čtvrté místo výkonem 11,38m.