V sobotu 15.8. se konal na Tyršově stadionu již 70.ročník tradičního atletického mítinku Velká cena Sokola Opava. Kvalitní účast zajistili nejen čerstvé domácí vítězky Mistrovství ČR žen z minulého víkendu, ale i špičkoví atleti z Polska a Slovenska. Nejkvalitněji obsazené byly sprinty. Vendula Hluchá vyhrála podobně jako na republikovém šampionátu 800m časem 2:11,75min a ještě 400m časem 56,94s. Na čtvrtku byla druhá další domácí finalistka z republikového šampionátu sedmnáctiletá Marie Klapuchová v čase 57,87s. Barbora Malíková tentokrát nešla svoji oblíbenou čtvrtku a testovala rychlost s vynikající polskou sprinterkou Magdalenou Miekinskou. Na 100m byla první Polka časem 12,06s a Barbora běžela 12,12s. Na trati 200m byla odveta a Barbora vyhrála časem 24,26s před polskou soupeřkou,která běžela 24,98s. Další vynikající sprinterský souboj viděli diváci na stometrovém sprintu mužů. Vyhrál vítkovický mistr ČR na 60m v hale Zdeněk Stromšík v čase 10,40s před polským sprinterem Mateuszem Wrobelem, který byl druhý časem 10,94s. Polský sprinter vyhrál i trať 200m časem 21,68s před velkým opavským šestnáctiletým talentem Pavlem Halátkem, který měl čas 22,22s. Na úvod měli sprinterský závod na 60m i žáci a vyhrál patnáctiletý Jan Krček v osobním rekordu 7,86s. Žákyně vyhrála teprve jedenáctiletá polská sprinterka Lena Zawadzka vynikajícím časem 8,14s. Výborné sprinty doplnily také kvalitní skoky. Nejlepší polská trojskokanka Natalia Mach dala 12,45m a zkusila i dálku v souboji s další finalistkou MČR v Plzni vítkovickou Adélou Luzarovou. Ta si dala v dálce osobní rekord skokem dlouhým 607cm a porazila Natalii Mach, která se spokojila výkonem 576cm. Tyč vyhrál nejlepší český žákovský tyčkař Jan Krček výkonem 400cm. V kouli dorostu předvedl další velký talent Sokola Opava šestnáctiletý Martin Vajda vrh dlouhý 15,28m. Běh na 1500m vyhrál domácí Vít Palzer časem 4:03,16min. V oštěpu předvedla kvalitní výkon 49,55m Jarmila Jurkovičová z Kladna.