Na Mistrovství Evropy juniorů ve švédském městě Boras vybojovala svěřenkyně trenérky Jany Gellnerové Barbora Malíková bronzovou medaili a pokračuje ve vynikajících výkonech z loňska. V rozběhu, v semifinále a nakonec ve finále postupně zlepšovala nejlepší letošní výkon. V rozběhu stačilo 53,91s. Naprosto zkušeně zvládla své semifinále na 400 metrů. V úvodu závodu se nenechala vybláznit zběsilým tempem favorizované Rusky Poliny Millerové a věřila si na silný závěr, který se také dostavil. V posledních metrech už jen kontrolovala druhou přímo postupovou pozici v čase 53.30. Ve finále výborně načasovala formu ve vynikajícím českém rekordu juniorek 52,37s. Další úspěch pro opavskou atletiku jsme slavili minulý víkend na evropském šampionátu do 22 let v Gävle. Svěřenkyně trenéra Jana Škrabala Vendula Hluchá vybojovala ve finále běhu na 800m sedmé místo. Takticky běžené finále trochu ovlivnilo časy a tak byl lepší čas z rozběhu 2:07,78 min.