V sobotu 29.2. a v neděli 1.3. hostila pražská atletická hala ve Stromovce na závěr atletické sezóny nejlepší žákovské atlety ve věku do 15 let. Soutěžilo 358 atletů z 82 oddílů a konkurence je každým rokem tvrdší. Tři medaile do Opavy přivezli atleti Sokola Opava. V tyčkařské soutěži kralovali dva opavští tyčkaři patnáctiletý Jan Krček a čtrnáctiletý Jakub Vajda. Jan Krček vyhrál v rekordu halového Mistrovství ČR 421cm (držel jej Adam Ptáček) a překonal tak opavský žákovský rekord Jana Kudličky. Původní mistrovský rekord byl 405cm a Honza nejprve skočil 406cm a poté ještě technicky podařeným druhým pokusem osobák 421cm.  Druhý Jakub Vajda si čtyřikrát zlepšil osobní rekord z 351cm na 390cm. Sedmnáct skoků v soutěži byl také nevyhlášený rekord. Po velkém boji s Buchtou ze Staré Boleslavi, který si také zlepšil osobní rekord, nakonec vybojoval stříbrnou medaili v napínavém boji nervů. Další zlato veze do Opavy koulař Martin Grulich rovněž po velké boji s Poslušným z Nové Včelnice a výkonem 14,47m ze čtvrtého pokusu o 3 centimetry prvenství uhájil. Bilanci tyčkařů ještě vylepšila čtvrtým místem v soutěži žákyň Amálie Šteyerová, která si dala osobní rekord 300cm. Ve sprintu na 60m překážek byl devátý Vojtěch Stypa v osobním rekordu časem 8,72s. V běhu na 3000m doběhl devátý Štěpán Kavan také v osobním rekordu časem 10:22,49min.