V městské sportovní hale na Tyršově stadionu uspořádali atleti Sokola Opava v sobotu a v neděli 48.ročník Slezské laťky ve skoku o tyči a ve výšce. Letos se díky absenci nemocných favoritů prosadila mladá generace talentů v kategorii žactva. Tyč vyhrál domácí Jakub Holek, který je každoročně oporou družstva mužů. Stejným výkonem 408cm skončil druhý čtrnáctiletý Jan Krček jen horšími pokusy na nejvyšší výšce. Měl to jako dobrou přípravu před únorovými boji na halovém Mistrovství ČR v Praze nejen v tyči, ale má i ambice ve víceboji. Za nimi skončili další tyčkaři Sokola Opava Adam Šubík a Otakar Záruba. V soutěži žen vyhrála domácí žákyně Amálie Šteyerová osobním rekordem 288cm před vítkovickou Pannovou a Neduchalovou z Čejkovic. Ve výšce žen překonala rekord Korčové z roku 1991 poslká výškařka Paulina Wal výkonem 177cm a ve výšce mužů překonal rekord Šalamouna z roku 1995 plzeňský výškař Jan Štefela výkonem 212cm. Druhá výškařka byla domácí juniorka Nela Stratilová zdařeným pokusem na 166cm.