V sobotu 15.2. a v neděli 16.2. hostila ostravská atletická hala 719 nejlepších atletů ve věku 16-19 let na Mistrovství ČR dorostu a juniorů. Opavu zde výborně reprezentovali atleti Sokola Opava a čtyři medaile při absenci Barbory Malíkové je výborná bilance. Zlato v osobním rekordu dovezl šestnáctiletý trojskokan Pavel Halátek za skok 14,17m posledním pokusem. Trenér Luboš Kummer byl spokojen i s šestým místem Davida Kaveckého. Vynikající výkon v juniorské kategorii předvedly svěřenkyně trenéra Škrabala sestry Adéla a Tereza Hluchá. Běžely společně dvě náročné vytrvalecké tratě 1500m a 3000m ve dvou dnech. Adéla vyhrála 1500m časem 4:36,45min. Tereza byla třetí na 3000m časem 10:04,27min. Kromě toho byla Adéla čtvrtá na 3000m a Tereza pátá na 1500m. Jediné stříbro vybojovala v tyči juniorek osmnáctiletá Tereza Janíková za zdařený první pokus na výšce 366cm. Bramborové medaile, nebo jinak řečeno čtvrtá místa, přivezli do Opavy koulaři. V kategorii dorostu byl čtvrtý šestnáctiletý talent Martin Vajda vrhem dlouhým 14,96m a v kategorii juniorů byl čtvrtý Tomáš Grulich za výkon 15,36m. V běhu na 1500m byl šestý dorostenec Denis Václavík časem 4:09,54min. Junioři uspěli rovněž příští víkend v ostravské hale na halovém Mistrovství ČR dospělých mezi českou elitou ze střediskových klubů. Deváté místo vybojovala Adéla Hluchá a Tereza Janíková. Nejlepší byla Barbora Lampová v běhu na 3000m šestým místem v osobním rekordu 10:14,42minut.