V sobotu 4. ledna a v neděli 5.ledna zahájili atleti opavského Sokola halovou sezónu Župními přebory v městské hale na Tyršově stadionu. Stovka atletů nejen z Opavy, ale i z Ostravy, Vyškova, Bohumína, Olomouce, Valašského Meziříčí či z Kopřivnice, zde aktivně zakončila vánoční prázdniny. V sobotu byl na programu skok o tyči a koule, Nejkvalitnější byl žákovský výkon čtrnáctiletého Jana Krčka ze Sokola Opavy v tyči, když na úvod sezóny se výkonem 406cm hodně přiblížil opavskému žákovskému rekordu Jana Kudličky 420cm. Pokusy na další výšce 421cm byly nadějné a vítěz tyčkařského závodu devatenáctiletý Sebastián Hajzler z Vyškova na této výšce uspěl. Při vyhlášení žákovské kategorie je Honza uprostřed. Na snímku vpravo druhý v žákovské kategorii Kryštof Vintera skočil 316cm a třetí třináctiletý opavský Jakub Vajda, který skočil 301cm, je na snímku vlevo. V ženských kategoriích se prosadily domácí závodnice Tereza Janíková výkonem 331cm a žákyně Amálie Šteyerová osobním rekordem 286cm V kouli na sebe upozornili kvalitními výkony domácí vrhači čtrnáctiletý žák Martin Grulich, který čtyřkilovou koulí vrhl 15.27m, a patnáctiletý dorostenec Ondřej Vláčil, který pětikilovou koulí vrhl 16.38m . Běžci trenéra Tesaře a skokani trenéra Kummera zahájili v sobotu sezónu v ostravské hale také skvělými výkony. Ondřej Lampa vyhrál 500m časem 1:07,00min a běh na 1000m vyhrál Vít Palzer časem 2:32.68min. Čerstvý český žákovský rekordman v dálce Pavel Halátek zkoušel trojskok a vítězný výkon 13,74m je nadějný pro úspěchy i v této disciplíně. V trojskoku žen byla druhá čerstvá posila z Dukly Praha Petra Harasimová výkonem 11,86m a třetí mezi dorostenkami v trojskoku byla Kateřina Valíková výkonem 11,51m.
V nedělním pokračování Župního přeboru byla nejkvalitnější výška. Muže vyhrál olomoucký Ondřej Tesař zdařeným pokusem na výšce 190cm a ženy vyhrála domácí svěřenkyně trenéra Baroně osmnáctiletá Nela Stratilová osobním rekordem 172cm. Překážkový sprint na 60m vyhrál domácí Jakub Holek časem 9,21s a mezi žákyněmi kralovala tyčkařka Amálie Šteyerová časem 9,78s. Hladký sprint na 60m mužů vyhrál vícebojař z Valmezu Jiří Kadla časem 7,31s v rozběhu a 7,32s ve finále. V dorostu dominoval domácí David Kavecký v čase 7,53s. V žákovské kategorii byl nejrychlejší Tobiáš Janetzký ze Slezanu Opava časem 7,66s a u dívek Iveta Černíková ze Sokola Opava časem 8,30s.
Vyvrcholením opavské halové atletické sezóny na Tyršově stadionu bude tradiční 48.ročník Slezské laťky o víkendu 25. a 26.ledna s podobným dvoudenním programem, Rekord stále drží Jan Kudlička v tyči a budou také všechny doplňkové disciplíny kromě výšky i koule, sprinty a dálka v neděli.