Ve středu 2.řijna se účastnili mladí atleti Sokola Opava tradiční atletické akce bohumínských atletů na školním hřišti na ulici Čs.armády za podpory z Nadace Tesco. Po Atletickém cirkusu na Dolním náměstí je to další akce s podporou nadace Vy rozhodujete, my pomáháme. Tesco podpořilo atletické aktivity žactva i přípravky a tyto akce určitě pomohou vytáhnout děti od počítačů či mobilů na sportoviště. Pořadatelé ukázali, že i na školním hřišti lze udělat atraktivní atletickou akci na závěr atletické sezóny. Na programu od 15 hodin byly sprinterské tratě a skok o tyči. Kromě mladých atletů z Opavy či z Bohumína se závodů účastnili i kvalitní atleti z Vítkovic, Hranic a Kopřivnice. Věkový rozsah kategorií byl od 7 let po kategorii dospělých. Doprava 31 atletů, 4 trenérů, skokanských tyčí a rodičů 7-letých dětí z Opavy proběhla autobusem. Počasí bylo zamračené s deštěm na konci akce, to ale neovlivnilo bojovnost při atletických disciplínách. Sprinty na 60m z atletů Sokola Opava vyhráli v kategorii starších žáků Vítězslav Tampa časem 7,81s. Stejnou trať mladších žáků vyhrál Jakub Vajda časem 8,14s. Mezi mladšími žákyněmi kralovala Monika Bučková časem 9,36s. V hlavní soutěži žen zvítězila šestnáctiletá talentovaná opavská sprinterka Marie Klapuchová časem 8,28s. Druhá místa na 60m vybojovala pro Sokol Opava v kategorii přípravka Tereza Kremerová časem 9,35s a v kategorii minipřípravka devítiletý Matyáš Tkáč časem 10,36s. Nejvíc účastníků měla soutěž o tyči, kde skákaly dohromady všechny kategorie a atleti Sokola Opava zde byli hodně úspěšní. Vyhrál Jakub Holek výkonem 382cm, druhý byl čtrnáctiletý Jan Krček výkonem 367cm a třetí byl osmnáctiletý Adam Šubík stejným výkonem. Z Opavy byla také nejmladší účastnice tyčkařského maratónu teprve desetiletá Michaela Lesáková, která osobním rekordem 192cm obsadila páté místo mezi ženami. Soutěž tyčkařů končila v dešti a díky dopravě autobusem to všichni přežili ve zdraví.