V pátek 26:7: a v sobotu 27:7. se utkali nejlepší atleti ČR o mistrovské tituly v Brně. Počasí výkonům nepřálo pro páteční vedro a sobotní bouřky, ale přesto se opavští atleti v tvrdé konkurenci neztratili. Nominaci vybojovalo osm atletů Sokola Opava a jedna členka Slezanu Opava. Stříbro z běhu na 800m přivezla svěřenkyně trenéra Jana Škrabala Vendula Hluchá za čas 2:08,84min. Šestá v disku byla Natálie Veselá výkonem 43,55m. V osobním rekordu na 400m překážek doběhl na sedmém místě ve finále Adam Smolka časem 52,57s. Sedmá byla také nejmladší účastnice nejen z Opavy, ale i v závodním poli tyčkařek, sedmnáctiletá dorostenka Tereza Janíková za zdařený druhý pokus na výšce 361cm. Osmá v osobním rekordu na trati 1500m doběhla Barbora Lampová časem 4:40,74min. Čtvrtku běželi další dva svěřenci trenéra Augustina Válka – Filip Kaštovský na třináctém místě v čase 50,01s a čtrnáctý Ondřej Lampa. Barbora Malíková po návratu z Mistrovství Evropy juniorek toto Mistrovství pro únavu vynechala. Byla to dobrá prověrka formy před vrcholem soutěží družstev mužů a žen pro obě družstva Sokola Opava, která se probojovala do baráže o extraligu 7.září na pražské Slavii. Předtím se ještě představí na tradiční Velké ceně Sokola Opava na Tyršově stadionu v sobotu 17.srpna podvečer od 17 hodin.